Warning: Creating default object from empty value in /home/paiac/pai-ac.co.il/main/db.php on line 14

Warning: Creating default object from empty value in /home/paiac/pai-ac.co.il/main/db.php on line 20

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/paiac/pai-ac.co.il/main/db.php:14) in /home/paiac/pai-ac.co.il/main/config.php on line 30

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/paiac/pai-ac.co.il/main/db.php:14) in /home/paiac/pai-ac.co.il/main/config.php on line 30

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/paiac/pai-ac.co.il/main/db.php:14) in /home/paiac/pai-ac.co.il/main/config.php on line 31

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/paiac/pai-ac.co.il/main/db.php:14) in /home/paiac/pai-ac.co.il/main/config.php on line 430
למה ללמוד גרפיקה » מכללת פא"י & Design -לימודי עיצוב גרפי,תלת מימד,אופיס ועוד..
טיפים נוספים
» הסוד להצלחה בתחום הגרפיקה
» אין עיצוב יפה - יש עיצוב חכם
» למה ללמוד גרפיקה
למה ללמוד גרפיקה
למה ללמוד גרפיקה / קורס עיצוב גרפי
תאריך : 11.6.2010 02:46
בשנים האחרונות מקצוע הגרפיקה נהיה מהמבוקשים ביותר, מאמר זה בא להסביר מדוע.
בשנים האחרונות מקצוע הגרפיקה נהיה מהמבוקשים ביותר, מאמר זה בא להסביר מדוע.
עיצוב גרפי הוא תחום עיצוב העוסק בשילובם של טקסט ותמונה לשם העברתו של מסר מסוים, ובתור שכזה הוא חלק מהתקשורת החזותית שהיא תחום בתוך ענף העיצוב החזותי.
בעיקר, נתייחס לעיצוב הגרפי בתחום הפרסום והשיווק. בעולם הפרסום אנו מוכרים שירות /מוצר /מודעות- כגון: האגודה למלחמה בסרטן(ללא מטרת רווח). מטרת העיצוב כולו הוא למשוך את קהל היעד שאליו אנו פונים, לגרום לו להתעניין, לאחר מכן לגרום לו להתעמק ובסופו של דבר גם לשכנע אותו- למה כדאי לו דווקא את המוצר/שירות הזה.
תחום העיצוב הגרפי בא לידי ביטוי ב: עיצוב של טקסטים, עיצוב אריזות מוצרי הצריכה, פרסום, מודעות, שלטי חוצות, גלויות, מגאזינים, דיסקים, ברושורים למיניהם, עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב ממשקים לטלוויזיה, עיצוב ממשק המשתמש למערכות מידע, אנימציה והרבה אחרים.
לעיצוב מוצלח השפעה עצומה על יכולת הקורא לקרוא ולהבין, בדיוק כפי שעיצוב גרוע פוגע ביכולת זו, גם כאשר הטקסט משובח. ישנה חשיבות רבה לצורה שבה מוגש התוכן בחוברת, מודעה, ספר או קטלוג.
עקרונות העיצוב הגראפי
  • בחירת קונספט (רעיון) מקורי להעברת המסר לקהל היעד.  
  • בחירת ויז'ואל המתאים לקונספט. בהתאם לרוח המוצר ולמסר שאנו רוצים להעביר.
  • בחירת פונטים לכותרות המדגישות והמעבירות בעיצובן את התחושה.
  • בחירת פונט קריא וברור לטקסט הרץ, רצוי לא להכביד בטקסטים.
  • העיצוב צריך להיות בקו אחיד, נקי, לא עמוס, והמשקל על הדף צריך להיות שווה.
  • מיקום לוגו החברה על הפרסום
החיבור בין כל האלמנטים אשר יצרו סדר חשיבות והכוונה.
 
גרפיקה בפרסום:
בעזרת הגרפיקה אנו יכולים ליצור מיתוג
מיתוג | Banding
מיתוג לוקח חלק מאוד חשוב בחיינו, כל יום אנו בוחרים לרכוש, להשתמש ולהתנסות במוצר / שרות מסוים על המדף ברשתות השיווק או ברשת האינטרנט. אנו נחשפים כל יום מחדש לכמות עצומה של מוצרים וחברות בעיתונות, טלוויזיה, רשת האינטרנט וכו'.
אנו כלקוחות פוטנציאלים נאלצים לבחור במוצר שיבוא על סיפוקנו מבחינת מחיר, תועלת, אריזה, תכונות, שרות ועוד.
 
מיתוג נכון יביא את חברות לתודעת לקוחות פוטנציאלים. בהכרות ראשונה עם החברה, הלקוח יבחר באריזה הכי מכובדת, אמינה, מעניינת, יצירתית. כמובן, שמאחורי המותג, חייבת לעמוד חברה ומוצר המבטיח שהפנימיות שלה ברמה גבוהה כמו האריזה מה שיביא את הלקוח להיות נאמנים לאותו מוצר או שרות וישובו לרכוש אותו שנית.
 
גרפיקה בעולם האינטרנט
תחום הגרפיקה, הינו תחום מבוקש בשוק העבודה. כיום, לכל מקום שנביט אליו, נבחין בגרפיקה. עיתונים, שלטי חוצות, הזמנות לחתונות, אלבומים דיגיטליים, תפריטים, חולצות, מגזינים, והרשימה עוד ארוכה ואף כוללת בתוכה את מגוון המוצרים הבלתי נלאה שמוצג לפנינו בסופר מרקט וקונה את עיננו.
כיום, כמעט לכל חברה או אדם המנהל עסק ישנו אתר. לפוטושופ ואילוסטרייטור, שפיתחה אדובי, ישנה יכולת לעצב דפי אינטרנט, כפתורים ולעבד תמונות לרשת ברמה גבוהה. עם זאת, לא ניתן להתעלם מחשיבות הפלאש בעולם האינטרנט.
האינטרנט תופס תאוצה ומנהל את חיינו, אנו רוכשים באינטרנט, שולפים ממנו כל פיסת מידע אפשרית, מפרסמים, גולשים, משחקים, מתקשרים ומתנהלים. כיום אחד הדברים הבולטים ביותר הוא פרסום 2.0.- פרסום אינטרנטי. מה שאנחנו מכירים כ "באנרים", הוא הפרסום המוכר ביותר והיעיל ביותר בשוק, אשר מושקע בו הון רב. העיניים החשופות למקור המידע העצום הזה מצדיק השקעה זו. מכאן- שהפלאש הינה אחת התכנות המבוקשות ביותר בשוק העבודה.
 
יתרון בלימודי גרפיקה:
הגרפיקה תופסת חלק נרחב בחיי היומיום. נוכל לראות את העבודה הגראפית בכל מקום אשר נפנה להסתכל עליו. שלטי חוצות, הזמנות לאירועים, פוסטרים, מוצרים, אריזות למוצרים, מעטפות, ניירות מכתבים, דפי תוכן, פולדרים, עיתונים, טפטים, בגדים, מדבקות והרשימה ממשיכה וממשיכה. על כן, באפשרותנו לבטא את הכלים שרכשנו במגוון תחומים ודלתות רבות נפתחות בפנינו. כמו כן, גם אדם אשר למד את הגרפיקה ומעוניין לעסוק בתחום אחר, תמיד יעמדו אותם כלים שרכש לצרכים פרסומיים ועוד, מה שמאפשר לחסוך בעלויות ולהיות בלתי תלוי בנותני שירות.
מאמר זה נכתב ע"י  נעמה בניטה רכזת ראשית,גרפיקה ממוחשבת מכללת פא"י & Design .
כל הזכויות שמורות C
מאמר זה משוייך לקורס עיצוב גרפי ,קורס פוטושופ,קורס אינדיזיין,קורס אילוסטרייטור,קורס הכנה לשטח
 
כל הזכויות שמורות לפא"י מחשוב והדרכה © 2002-2011
[ אם מצאת תוכן הפוגע בזכויות יוצרים , נא לחץ כאן והודע לנו על כך ]
############################################################## # this site created by wizelite+ # # [www.site2all.co.il] # ##############################################################